Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Każdy chciałby na ubezpieczeniu komunikacyjnym zaoszczędzić jak najwięcej, a przy tym korzystać z kompleksowej ochrony finansowej ubezpieczyciela. Ubezpieczenie nie musi być drogie, aby zapewniało najlepszą dla kogoś ochronę, ale trzeba mieć również świadomość, że najtańsze polisy Autocasco nie zaoferują tak samo dobrych warunków jak te droższe AC. Jak można zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu, a przy tym być dobrze ubezpieczonym?

O trikach, które pozwolą na tanie ubezpieczenie samochodu, pisze autor artykułu na stronie ocsamochodu.pl/p/5-trikow-ktore-pozwola-ci-zaoszczedzic-na-ubezpieczeniu-samochodu/10.html. Oczywiście najłatwiej można zaoszczędzić na składce OC, ponieważ zakres polisy OC jest regulowany ustawowo, ubezpieczający się nie musi się o to martwić i może spokojnie zasugerować się ceną. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, jak szybko przebiega u danego ubezpieczyciela proces likwidacji szkody, aby roszczenia osoby poszkodowanej w wypadku zostały jak najszybciej i sprawiedliwie zaspokojone.

Kiedy chce się kupić ubezpieczenie komunikacyjne, można skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online, która po wypełnieniu krótkiego i prostego formularza pokaże nam listę potencjalnych polis komunikacyjnych, które by nam pasowały pod względem ochrony i ceny. To już jakiś krok ku wyborze korzystnego cenowo ubezpieczenia!

Poza tym można ustanowić współwłaścicielem lub właścicielem auta doświadczonego kierowcę, któremu przysługują zniżki za bezszkodową jazdę, więc ubezpieczenie komunikacyjne dla jego pojazdu będzie tańsze. Minus jest tutaj taki, że osoba, która faktycznie najczęściej jeździ autem, nie będzie zbierała zniżek za bezszkodową jazdę – trafią one na konto właściciela pojazdu.

Ubezpieczenie można kupić przez Internet – część ubezpieczycieli z tego tytułu przyznaje niewielką zniżkę dla nowych i starych klientów. Można trafić również na takie okazyjne promocje, jak zniżka z tytułu…zawierania polisy komunikacyjnej w dniu urodzin. Choć pewnie nie jest to wymarzony prezent, warto skorzystać, jeśli akurat poszukuje się polisy i chce się zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.