Kilka słów o porównywarkach

O czymś takim jak porównywarka ubezpieczeniowa online OC/AC już pewnie słyszeliście. Zresztą pisałem już o nich nie raz. Dzisiaj kilka słów o tym, czy korzystanie z nich jest faktycznie dobrym pomysłem i jak to wszystko działa.

Oczywiście istnieją też inne narzędzia mające pomóc w wyborze ubezpieczenia, takie jak rankingi i kalkulatory. O nich może jednak innym razem 🙂 Skupmy się na porównywarkach.

Na początku nie byłem do nich przekonany, jednak po krótkiej weryfikacji muszę przyznać, że działają całkiem sprawnie. Najbardziej podoba mi się to, że są darmowe i że nie zostajemy zmuszeni do wyboru jakiejkolwiek oferty. A można dzięki nim zaoszczędzić, i to całkiem sporo! Nie od dziś wiadomo, że za załatwianie spraw przez internet towarzystwa ubezpieczeniowe (a także inne instytucje, takie jak banki) oferują spore zniżki. No właśnie: jeśli zdecydujesz się na jedną z ofert, możesz szybciutko kupić ją przez internet. A jeśli nie – możesz sprawdzić ofertę sam, a porównywarka służy Ci wtedy tylko w celach orientacyjnych.

Baza ofert porównywarek jest z reguły duża: to nie są produkty jakiejś konkretnej firmy ubezpieczeniowej, więc oferty są obiektywne, no i masz wybór spośród kilku. Żeby skorzystać z porównywarki, musisz wypełnić formularz z kilkunastoma pytaniami. Po co? Ano po to, by program na podstawie odpowiedzi mógł ustalić wysokość składki. Pamiętaj tylko, żeby nie ufać porównywarkom, które proszą Cię o podanie nazwiska czy PESEL-u już na etapie formularza. Takie dane podaje się dopiero, gdy jest się zdecydowanym na zakup! Nieuczciwe porównywarki mogą mieć na celu tylko wyłudzenie danych.

Jak się tego używa? Bardzo prosto:

1. Wchodzisz na stronę porównywarki i wybierasz odpowiednią zakładkę. Z reguły nazywa się ona „komunikacyjne” czy jakoś tak.
2. Wybierasz typ polisy, jaka Cię interesuje: ubezpieczenie samochodu oc, ac, assistance, a może pakiet?
3. Wypełniasz formularz z pytaniami.
4. Dostajesz kilka ofert do wyboru.
5. Jeśli chcesz – możesz kupić jedną z nich przez internet.

I już. Mnie tam się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.