Młody kierowco – oszczędzaj na OC!

Młody kierowca tuż po zdaniu teoretycznego i praktycznego egzaminu na prawo jazdy nie może się doczekać, kiedy zasiądzie jako kierowca w swoim samochodzie. Jednak zanim otworzy drzwi swojego nowego pojazdu, powinien pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej, za którego brak grozi kara pieniężna – już nawet za jeden dzień zwłoki UFG ma prawo nałożyć taką karę. Dlatego lepiej od razu wykupić ubezpieczenie OC – tylko jakie wybrać, skoro ubezpieczyciele naliczają młodym, podekscytowanym kierowcom zwyżki?

Młody kierowco – nie denerwuj się! Tanie ubezpieczenie samochodu (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/) jest możliwe, o czym możesz przeczytać chociażby na tej wiele mówiącej stronie: znizkioc.pl. Kiedy pisałem o możliwości zaoszczędzenia na polisie OC, wspominałem już o możliwości uczynienia właścicielem lub współwłaścicielem samochodu doświadczonego kierowcy, który bezszkodową historią jazdy zasłużył na zniżki u ubezpieczyciela. Bezszkodową, podkreślam – nie jest potrzebny nam kierowca z długim stażem, który doświadczenie czerpie z wypadków…Jednak minusem tego, że oficjalnie właścicielem samochodu będzie ktoś inny, jest fakt, że to właśnie jemu będą przyznawane zniżki za bezszkodową jazdę młodego kierowcy.

Pisałem już również o tym, że zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest regulowany ustawowo – w takim razie po co przepłacać dla tego samego ubezpieczenia? Młody kierowca powinien poszukać takiego ubezpieczyciela, który nie nalicza dużych zwyżek za prowadzenie samochodu przez osobę poniżej 26. roku życia. A wszystkiemu są winni ludzie w Twoim wieku, którzy niemiłosiernie zawyżają statystykę wypadków powodowanych przez pojazdy, które prowadzili właśnie młodzi kierowcy. Ci ostrożniejsi muszą przez to więcej płacić – ale jeżeli są sprytni, wykorzystają chociaż jeden ze sposobów, aby zapłacić mniej.

Opłacalne może być również kupienie ubezpieczenia OC przez Internet, zapłacenie składki jednorazowo, a nie w kilku ratach – teoretycznie niskich, praktycznie – zapłaci się ostatecznie więcej. Jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście, otrzymasz niewielką zniżkę za kupienie ubezpieczenia OC w dzień urodzin – naprawdę można trafić na takie specjalne promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.